Osvobození Plzně?

Slavnosti „Svobody“, jak se dnes nazývají oslavy ukončení 2. světové války v Plzni se letos v důsledku boje s koronavirem, nekonaly. 

Od roku 1990 se tyto oslavy staly největší událostí květnových dní  Povstání českého lidu. V Plzni přitom existuje okolo 30 pamětních desek se jmény padlých při plzeňském povstání 5. 5. 1945, kdy byla Plzeň osvobozena Plzeňany (nikoliv Američany!), než německé vojenské posádky a velitelství složily zbraně, když plzeňský rozhlas hlásí do éteru: „Hovoří Plzeň, svobodná Plzeň hovoří“. Na to se zapomnělo, desky padlým jsou bez povšimnutí míjeny.

Oslavuje se jen osvobození Plzně Americkou armádou, která vstoupila 6. 5. 1945 již do svobodné Plzně. Pro ni dojela spojka vyslaná Revolučním národním výborem v Plzni, který řídil květnové akce osvobození. Mlčí se o tom, že američtí vojáci při průjezdu městem stříleli do oken, kde byli již jásající občané. Kolik lidí takto zabili nebo zranili? Nemluví se o následcích náletů spojeneckého letectva na důležité průmyslové závody, železniční uzly atd. v budoucí ČSR – 14 dní před osvobozením.

A přitom i na Plzeňsku jsou hroby sovětských vojáků, partyzánů. Dnes jako by neexistovaly.

Jeden myslel na “Osvobození Plzně?

  • 7. 2. 2023 (9:00)
    Trvalý odkaz

    A to vše zavinily současná vládnoucí prasata!! Že USA je sebranka vrahů se nesmí napsat ani říkat. Nasrat, většina občanů ví, co je to za dobytek i našimi přepisovateli dějin.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.