Jak lze chápat politiku ČSSD?
Zkusme se tedy blíže podívat, jak to vlastně s tou „levicovostí “ ČSSD je a trochu ji rozeberme, aby bylo občanské společnosti a voličům jasné, že polistopadová ČSSD nemá s levicí jako takovou nic společného. Je třeba na rovinu říci, že ČSSD bezostyšně těží z minulosti, ač se sama na ní podílela, těží také z možností, které ji žel ještě tolik let po převratu skýtá poplatnost a přihlouplost antikomunistické rétoriky, na které si mnozí politici a jejich strany vybudovaly základ své životodárné existence. Již schválení protikomunistických zákonů, kdy teror byl povýšen na odboj a jakákoliv zrada za ctnost, je opravdu mimo lidské chápaní.
Nelze ani v dnešní době zpochybňovat, že teror a protistátní činnost byla po právu zákony této země v minulostí trestaná, jinou záležitostí pak je, aby v případech, kdy bylo lidem zjevně ublíženo, se jim dostalo omluvy a náhrady za jakoukoliv spáchanou újmu. Ano, došlo k nepravostem, ale za vším je třeba hledat člověka, nikdo není neomylný a je třeba otevřeně říci, že lidé škodili sami sobě ve jménu různých idejí a ideologii či víry a to od nepaměti a ani dnes není situace jiná.
Myslím si, že ani mnozí sociální demokraté nerozumí sami sobě, dokonce jsem přesvědčen, že vůbec nechápou skutečnost toho, že v této zemí bezprecedentně poškozují levici jako takovou. Hovořit o tom, že ČSSD je levicovou stranou, je opravdu velice zavádějícím tvrzením, ale také velice umně ve všech pádech skloňováno, hlavně v předvolebním období, kdy se ČSSD snaží obrat o možné voliče právě jedinou opravdu levicovou stranu u nás, tedy KSČM. Je pravdou, že jsou tady i jiné levicové strany, ale ty v zásadě nemají žádný vliv na jakékoliv dění v této zemí. Navíc, díky neustálému tříbení názorů a nejednotností a žabomyších půtek, je v naší zemi levice velice slabá. Občané nevidíce východisko raději nechodí k volbám, jsou totiž zastrašování nejen masmédiemi, které slouží dnešní moci, ale „ také “ občany této země, kteří beztrestně v masmédiích propaguji násilí a nenávist vůči lidem levicového, či komunistického myšlení. Je jen otázkou, jak si oni představuji demokracii a její hodnoty, jíž mají plná ústa. Takových Kocábů, Paumerů, Štětinů, Mejstříků a dalších, je tady dost
Je tedy třeba na rovinu říci, že každý stát v jakékoliv podobě má právo se bránit proti takovýmto praktikám, dnes to vidíme nejen v mnohých kauzách, ale i mezinárodních vztazích a je zcela bez pochyb, že zákony, které zde byly platné byly z ideologických důvodů v konečné podobě deklasovány a postavený mimo zákona z pohledu dneška a ideologický propagované demokracie, která slouží opět vyvoleným. Také „ bohumínský sjezd s jeho ideologickou popravou minulostí, na které se bezpochyby podílela nejen ČSSD , ale i další strany dnešní politické scény, nám jen dotvářejí o co vlastně v politice jde. Tedy nejde o lidí, jak by si člověk představoval, ale o moc a bohatství. Je třeba otevřeně říci, že jen levice to s občanskou společností v této zemí myslí dobře, jiné politické strany žel myslí jen na úzkou skupinu a hlavně pak na sebe, svou moc, která jim po roce 1989 zachutnala takovým způsobem, že jsou všeho schopní. Je patrné, že ČSSD je neustále zakuklena do dnes již zcela neadekvátně přihlouplé ideologii antikomunismu. Bohumínský sjezd řekl mnohé, ale také mnohé nepochopil, žel jsou v této straně lidé, kteří se svým myšlením jsou schopni kdykoliv na pokyn pravice zradit, což se táhne s touto stranou od listopadu roku 1989 Pravicové strany mají v ČSSD až příliž mnoho „ trojských koňů “ !
Stává se povětšinou v předvolebním boji, když se tato strana snaží různými způsoby odloudit KSČM možné voliče z levicového spektra domácí politické scény. Co na tom, že v konečné podobě pak nikdy nesplní dané sliby a svá předvolební předsevzetí. Dle ČSSD není s ideologického hlediska možná spolupráce s KSČM, což nedávno opět potvrdil předseda této strany Jiří Paroubek. Potvrdil, že pro ně jsou z hlediska spolupráce blízké KDU-ČSL a strana Zelených, tedy strany, které se tváří jako strany středové, ale při bližším rozboru, jsou stranami od středu do pravá. Navíc ve svém zájmu jsou schopné spoluvládnout za každou cenu, jejich chování lze přirovnat k chování prostitutky. Připomeňme tedy mnohé z toho, za čím je patrná ruka ČSSD, připomeňme tedy její mnohé kontraverzni postoje a různě velká selhání. Připomeňme Těmto neomylným rozbití státu, zavlečení do NATO a vojenské výboje nejen v Evropě / viz Jugoslávie, Irák, Afghánistán /, americký radar, slova o referendu a v této souvislosti, kde jde zjevně o lží a mlžení, agresivní proamerickou zahraniční politiku, spolupráci s pravicovými stranami a to nejen na vládní úrovni, zpackanou privatizaci, rozprodej národního majetku za „ pánbůh zaplať “, jeho rozkradení a obohacování se na úkor státu, korupci, bezpočet prodejných politiků této strany, prorůstání různých mafii do státní správy, pochybnou politickou kulturu, zbídačování občanské společnosti, špatnou hospodářsko – ekonomickou orientaci a jednostrannost / viz automobilový průmysl /, chybějící investice do vlastního průmyslu, ekologické škody, nezaměstnanost, propad sociálních, pracovních a životních jistot občanské společnosti a v neposlední řadě šíření nevraživostí, tyto a jiná pochybení jdou na vrub Sociální demokracie. Pokud by chtěl někdo s ČSSD reagovat , tak jak se to stalo v případě článku s. Grebeníčka ve smyslu „ já nic, já muzikant “, pak tady není o čem diskutovat, ve všem ČSSD máčela své prsty. Z tohoto hlediska, je ČSSD stranou velice čitelnou. Pokud v jejich řadách jsou lidé, kteří mají jiné smyšlení a hovoří o levicovost v ČSSD, pak se opravdu divím tomu, co v této politické straně dělají.
Je třeba na rovinu říci, že ČSSD uzavírala od voleb, které se konaly po roce 1989 konkubináty s ideově a prospolečenský velice odlišnými politickými stranami. Bylo i období, kdy vládli s tichou podporou pravicových stran a to i s ODS. Není se proto čemu divit, že jsme tam, kde jsme. Je také zapotřebí říci, že se ČSSD podílela na všem, co je nám dnes dáno žít v této zemí. Je spoluodpovědná za veškerá příkoří a nespravedlností, které byly a jsou páchaný nejen na občanské společnosti, ale i na lidech samotných. Je třeba také ale na rovinu říci, že jsme mnohdy volili menší zlo a dali své hlasy ve volbách právě této straně. Naposledy viz minulé volby, kdy opětovně Sociální demokracie zklamala naděje občanské společnosti. Co dodat, snad jen tolik, že Jiří Paroubek a spol. velice rychle po volbách zapomněli na to, jakým způsobem jim spadlo toto vítězství do klína a kdo jim vlastně dal pro toto vítězství své hlasy. Je pravdou, že Sociální demokracie zdobí velká zapomnětlivost, i když na druhou stranu jde o reálně mladé lidí, je však jisté, že se řídí heslem „ je lepší si pamatovat chyby jiných, než ty vlastní “.
Januš Adamus