Zastavme hazard s osudy lidí!

logoPROHLÁŠENÍ Protestního shromáždění zástupců odborových organizací (Praha – 19. února 2011)

Posledních deset let zažívá ČR nepřetržitě reformy veřejných financí s cílem snížit zadlužování. Výsledkem je loňský deficit 200 miliard korun! Za poslední tři roky vzrostl státní dluh dokonce o 650 miliard korun!

ČMKOS ve všech svých analýzách odhalovala, že nejde o žádné reformy, které sníží zadlužování, zabrání daňovým únikům, ale jde o závody ve snižování daní nejbohatším občanům a firmám. ČMKOS varovala, že v tzv. reformách, které spočívaly jen ve škrtech na příjmech státu, byly nebezpečně skryty i nevratné kroky – privatizace veřejných služeb, zdravotnictví, důchodů.

Vládní koalice chce převahou 118 hlasů všechny restriktivní záměry co nejrychleji dokonat.

Prvním důkazem jsou vládní restrikce, které vážně dopadají na nejzranitelnější skupiny obyvatelstva: zdravotně postižené, rodiny s dětmi, občany s nižšími příjmy a nezaměstnané! Před čím odbory varují? Před další zradou na voličích! Ve volebních programech koaličních stran se nedočtete nic o tom, že:

Důchodový systém, který byl poslední jistotou ve stáří, se změní na povinné placení do fondů v držení soukromého byznysu, navíc se ztrátou záruky! Významní ekonomové tyto záměry označují za podvod tisíciletí.

Zdravotnictví se má změnit na poskytování nejisté úrovně standardní péče. Na velkou část dnešní zdravotní péče hrazené ze zdravotního pojištění si bude muset každý připlatit. V souvislosti s reformou zdravotnictví se hovoří o tom, že základní péče bude dokonce částečně řešena svépomocí. Na zdravotní péči, kterou si budeme nuceni nakupovat, naše peněženka stačit nebude.

Zaměstnanecké výhody mají být likvidovány.

Právní ochrana zaměstnanců, ale i občanů se zhorší. Nový občanský zákoník chce výrazně zvýšit závislost občanů na pomoci advokátů. Odbory mají být degradovány na spolek. Odmítáme platit dluhy za špatné vládnutí!

Účastníci Protestního shromáždění zástupců odborových organizací vyzývají vládu ČR, poslance a senátory Parlamentu ČR, prezidenta ČR:

Nemrhejte penězi za předražené státní zakázky, zastavte konečně státní korupci!

Neschvalujte takové reformy, které přivedou většinu občanů do nejistoty v práci, v nemoci a ve stáří!

Zastavte cílený rozvrat veřejných služeb se záměrem je privatizovat!

Nesměrujte Českou republiku na cestu nízkých mezd a platů!

Zachovejte evropský sociální model!

Nevládněte jen ve prospěch privilegovaných skupin!

Nelžete, že restrikce jsou ve prospěch všech! veřejnost: Každá vláda se chová tak, jak ji občané dovolí!

Nedopusťme zneužívání krize k dalším restrikcím na občanech!

Braňme úroveň svých mezd a platů!

Postavme se proti likvidaci dostupného zdravotnictví a důchodového systému!

Nepodléhejme mediálnímu zkreslování situace v ČR a snahám rozpoutat mezi jednotlivými skupinami občanů závist a nenávist!

Podpořte snahy ČMKOS zastavit hazard s osudy lidí!

V Praze 19. února 2011

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.