Západní sdělovací prostředky nám vymývají mozky

 

syrie 1Osud Sýrie, osud míru na Středním východě  

Následující článek je sbírka novinových článků a prohlášení, nedávno vydaných o Sýrii. Začněme webovou stránkou Sinophone, která uvádí: Syrská arabská zpravodajská agentura SANA nabízí informace v arabštině, španělštině, francouzštině, angličtině, turečtině, ruštině a čínštině. Nečekejme, až cizí žoldáci zprzní další zemi!   

Aktuálně libyjští noví vůdcové podporují teroristy penězi a zbraněmi, uvedla SANA (Damašek):

„Turecko a Západ pokračují v horečné snaze podporovat ozbrojené teroristické skupiny v Sýrii a zmařit tak snahy, směřující k provedení reforem a procesu dialogu v Sýrii. 

Ruský deník Krasnaja zvezda odhalil, že takzvaní libyjští noví předáci posílají ozbrojeným skupinám v Sýrii peníze, zbraně i bojovníky přes Turecko, v souladu se zostřováním ataků Arabské ligy proti Sýrii.

V článku ze středy 30. 11. (2011) ruský deník uvedl, že Turecko a Západ se snaží zavádět v sýrii své programy; „zatímco syrský bezpečnostní aparát zachycuje kamiony naložené zbraněmi, přijíždějící z Libanonu a sousedních zemí, podél syrsko-turecké hranice je přes 700 libyjských bojovníků, čekajících na signál svých pánů, pod vedením Abdul-Hakima Belhaje, ke vpádu do Sýrie“. 

Francouzský týdeník Le Canard Enchaîné, komentující prohlášení mluvčího francozského ministerstva zahraničí a jeho pozvání Turecka k účasti na evropském shromáždění, uvedl, že podle zdrojů Paříž a Londýn společně s Tureckem připravují to, co nazvali »omezená operace« v Sýrii.

Ve stejné souvislosti izraelská webová stránka »Ústřední problémy« („Central Issues“; http://imemc.org/ ) ocitovala to, co popsala jako arabské zdroje, že Turecko umožnilo stovkám členů al-Káidy proniknout do Sýrie s vědomím předsedy vlády Recepa Tayyiba Erdogana. Stránka dodala, že ti členové al-Káidy byli zodpovědní za poslední události v Libyi a někteří z nich byli zadržováni na Guantanamu. Uvedla, že Mustafa Abdul-Jalil, bývalý president takzvané Libyjské přechodné rady vyjádřil připravenost své země sehrát úlohu v syrské krizi a otevřít kanceláře k náboru těch, jež nazval dobrovolníky. (30. 11. 2011)

Zdroj: http://sana.sy/eng/22/2011/11/30/385266.htm  

Stojí za to se zmínit, že v kyperské Nikósii byl 29. listopadu uspořádán Den solidarity s hrdinným palestinským lidem – mezník a tragický den pro Palestince. Syrská vláda hraje významnou úlohu v uznání palestinských práv na jejich budoucí zemi.  

„29. listopadu 1947 Valné shromáždění OSN schválilo Rezoluci č. 181, jež umožnila v Palestině ustavení „židovského státu“ a „arabského státu“, se zachováním Jeruzaléma coby corpus separátům (samostatný subjekt). V roce 1948 byl vyhlášen stát Izrael a okamžitě se stal členským státem OSN, zatímco Palestinci zůstali a stále zůstávají dodnes bez státu.
     Vyhlášení a uznání Palestiny za členský stát OSN představuje legitimní právo Palestinců, jež vychází z jejich zákonného a nezadatelného práva a z rezolucí OSN. Nepředstavuje jednostranný akt.

     V několika posledních měsících toho bylo plno řečeno i napsáno o povstáních, k nimž došlo v arabských zemích a jež jsou nazývána „arabským jarem“. Hodně bylo řečeno o tom, že si arabské národy přejí demokracii. Mnozí se hnali, aby „ukázali cestu“, jaká vedla národy Egypta, Tuniska a Libye k demokracii, k vytvoření „institucí“, pořádání voleb, když přitom to, co nezvaní zahraniční „kazatelé“ chtějí doopravdy zavést, jsou ve skutečnosti jejich dlouho deklarované plány na ustavení „Nového širšího Středního východu“.

     Zároveň tyto naprosto ty samé síly – USA a jejich spojenci – odmítly uznat výsledky plně demokratických, byť pod okupací uspořádaných voleb v Palestině v roce 2006, protože pro ně nedopadly uspokojivě. Dodnes odmítají prakticky podpořit odstranění faits accomplis (hotové věci) okupace.   

Daniel Paquet (překlad Vladimír Sedláček)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.