Nechali rozkrást stát a zbohatli na podvodech
Už 20. let uběhlo od sametu, který jedním přinesl toliko očekávanou „svobodu“, což je velice problematické slovo, z ohledem na to, jaký život je nám dán žít v této zemí v dnešních časech, kdy svoboda jedněch, je nesvobodou druhých, ale co jsme si vycinkali na náměstích, to dnes žel také máme. Je nepochybné, že v tamtěch převratových letech bylo více lhaní než pravdy a to se žel protahuje i do dnešních let. Každá lež je dobrá, jen aby byla očerněná minulost, někteří si toto dokonce vybrali jako svou živnost.
Jenže ony převratové událostí nevedly k svobodě člověka, ta je stále v křečích, jen zákony se změnily a umožnily jedním beztrestně krást a rozkrádat a druhé spoutaly takovým rigolem životních nejistot a v tomto slova smyslu i zcela likvidačními pokutami, že to jakýkoliv odpor proti dnešních uzurpátorům mocí už v zárodku likviduje. Došlo to tak daleko, že z mnohých tento režim nadělal nuzáky, žebráky, bezdomovce,ženy lehkých mravů, ale i více jak čtvrtinu národa postavil do situace, kdy jen stěží zvládá platit životní náklady a žije od výplaty do výplaty. Kde jsou ty časy, kdy si zde jedni stěžovali, že jich systém utlačuje a že s jejích vzděláním jim neumožňuje dělat v jejich oboru, pokud ovšem nebyli odpůrci režimu, Ti to ani v dnešní době nemají lehké, je mnoho případu, kdy člověk s levicovou orientaci vyletěl z práce a jak krásně zní slovo „nadbytečnost“.
Časy se změnily a ejhle, mnoho lidem se vzděláním a to i tím nejvyšším a s tituly, jenž byli propuštění a nemohou se uplatnit na trhu práce vezmou za vděk i oné pověstné lopatě, jen aby nestali jako žebráci před jeho blahorodím na úřadu práce. To již nehovořím o těch sociálně slabých, kteří žijí z těchto dávek, nebo těch jenž plní ne fronty na banány, ale na pracovních úřadech a jejichž rodiny jen stěží vyžijí z toho, co zajišťují velice děravé sociální sítě tohoto státu. A nikdo z úředníků nemůže z jistotou tvrdit, že nechtějí pracovat, to je jen minimům z takto postižených lidí. To jen Ti, jenž je jim to jedno, nebo státem placený úředník má takovýto názor. Každý z nás ve své rodině má takovéto postižené, kteří byli propuštění z práce a nemají šanci se do pracovního procesu vrátit a už vůbec ne ve svých profesích. V celé zemí je jich okolo půl miliónu, pokud už jich dnes není více.
Dnes se lidé snaží ušetřit na čemkoliv, tedy i na jídle, ne všechny potraviny i když levnější jsou v předepsané kvalitě a tak se může stát, že se to také může v příštích letech odrazit na zdravotním stavu poměrně části občanské společnosti. Již dnes zde zápasíme s nemocemi, které zde byly v minulosti zcela vymýcené. Ale vrátím se k tématu, na který jsem reagoval a který mi nedá spát.
Blíží se volby, a nastává zase hon na voliče a tím také na jejich hlasy a pro mnohé i bezstarostný život. Kde kdo slibuje nemožné, snad jen ODS v podstatě likvidaci všeho, co ještě zbylo ze sociálna minulého režimu, či těch zbytků, které ještě nebyly okleštěné či zlikvidované. Ono je to prostá věc, pokud vše rozprodám a pak nechám vytunelovat, pak i státní kasa na nic nemá a přijde na řadu občan, což se již několik let v této zemí děje. Ze začátku občany okradli ve fondech, kampeličkách, zkrachovalých bankách, rozkradených a posléze vytunelovaných továrnách, kdy majetek státu za laciný peníz přecházel do rukou těch, kdož přišli diky záměrně děravým zákonům ke svým majetkům. Teď jím stát / potažmo státní úředník a také oni poslanci, kteří to mají na svědomí / šmejdí v peněženkách a na jejich bankovních kontech a opět mají nastavenou ruku na již jednou zdaněné mzdy a tak se nedivme, že za vše je třeba platit a v případě DPH, je to již opravdu zlodějina.
A je jedno, zdali se pod to podepsala pravice a jejich satelite, tedy strany, jenž s nimi spoluvládly a mají brachu dva nebo pět tisíc členů, ale i středopravá Sociální demokracie, která o své údajné levicovostí může přesvědčovat jen ty méně inteligenti občany této země. Ano, byla to Sociální demokracie, která se na tomto všem podepsala. Světe div se, teď přichází s něčím, co zde již mělo být hned po převratu, tedy s bojem proti praní špinavých peněz a zdaněním těch, kdož se takovýmto způsobem obohatili na úkor nás ostatních. Pokud bych měl být upřímný, pak se podepsala i pod to, že toto již tady nebylo dávno zavedené a také, že zde nebyla zavedená milionářská daň, navíc její rozmezí, jenž navrhuje Sociální demokracie dovoluje rozkrádat a neplatit daně i nadále. Je mnoho politiku jenž byli či jsou v Sociální demokracii, kteří nemají čisté ruce.
V této souvislosti musím říci, že jedinou stranou, která toto vše považovala a to již velice dlouhou dobu, je KSČM, proto je také veden takový antikomunistický nátlak na společnost a tím i proti KSČM. Přitom KSČM je dnes docela o něčem jiném, než její předchůdkyně KSČ, ale mnohým právě toto hraje do karet, vybudovali si na tomto svou živnost. Z důvodu toho, že Sociální demokracie nepodpořila předešlé návrhy komunistů, jsou její současné prohlášení jen velkohubou předvolební propagandou.
Poslanec Michal Doktor z ODS nás chce přesvědčit, že Policie a Finanční úřady mají dost možností, jak nelegální zisky postihovat, ale praxe je docela jiná a o něčem jiném, tady je to markantně vidět, nic není dotaženo do konce, korupce je nejen na těchto úřadech, což již bylo mnohokrát doloženo, ale i v PČR, soudy nevyjímaje. I tento návrh z dílny Sociální demokracie umožňuje totéž, jen v rozdrobnělém stavu, takové zákony se pak míjí svým účinkem. Ono se stačí podívat na tvorbu zákonů a jejich neustále inovace, aby bylo jasné, kdo je hlavním viníkem toho všeho, ale na straně druhé nenese žádnou zodpovědnost. I poslanci za KSČM jsou si vědomí toho, že mnohým politikům ze Sociální demokracie toho v minulostí zůstalo za jejími nehty dost.
Januš Adamus